Pokouším se alespoň částečně zpřístupnit informace k projektu KX, který je více než zdařilý. Tyto stránky by měly pomoci každému českému uživateli zvukových karet KX , ze kterých nedostali to, co bylo deklarováno v reklamních materiálech především firmy Creative Labs, popř. pokud chce vyzkoušet zajímavou alternativu k ovladačům dodávaných na CD ke zvukovým kartám KX.

MY STORY and KX project

a jak jsem se dostal k těmto skvělým ovladačům já?

Po zakoupení zvukové karty Audigy jsem byl zděšen během instalace (svátky vánoční se změnily na svátky Fredyho Krugera – noční můra). Prodejce, na kterého jsem se obrátil absolutně netušil, co je to ASIO, Sound Fonts a tvrdil, že jsem debil a že neumím zvukovku nainstalovat, prostě ještě větší tupec než já. Originální CD reklamující mnoho funkcí nejen pro hráče ale i pro muzikanty po 14 dnech skončilo v odpadkovém koši. NEBYL JSEM SÁM!!! Na internetu jsem našel pár zoufalců a pár zajimavých rad (někdy pro zkušený programátory), které však v mnoha případech pouze dočasně odstranily některé nedostatky  v ovladačích karty. Na oficiálních stránkách Creative Labs jsem vyzkoušel všechny upgrady a postupy, výsledek – některá zařízení nepracují správně (v mém případě jsem nebyl schopen přehrát zvukové banky SF2, logicky – nebyla podpora Synth engine, nemluvě o podpoře ASIO). 

Proto jsem se rozhodl probrouzdat širší vody internetu a narazil jsem právě na KX Project, který byl v začátcích. Už tehdy jsem byl překvapen velikostí ovladače (tehdy se ještě vešel na disketu, dnes asi na 2 diskety), bez zbytečných „cingrlátek a voňavek“. Občasné zalupání v bednách mě nevyvádělo z míry a pravidelně jsem se vydával na stránky Kx Projectu, kde se v krátkých časových intervalech (1 – 3 týdny) objevovaly nové a nové verze. V dnešní době jsou ovladače Kx na profesionální úrovni (Kx Version: 5, 10, 00, 3533 – debug, detaily jako podpora GigaStudia, EAX a další, jsou věci, bez kterých se muzikant obejde, nebo chvilku vydrží).

Skupina kolem E.Gavrilova odvedla za dobu svojí působnosti skvělou práci (pouze za dobrovolné příspěvky!!!) , proto jsem se taky rozhodl přispět a založil jsem tyto stránky. pokud budete mít jakékoliv dotazy, připomínky, doplňky do mých stránek, popř. nápady na oživení, vaše zkušenosti, obraťte se na mě, něco vymyslíme 

Doufám, že vás Kx Project a jejich ovladače zaujmou tak jako mne. Zvukové karty s chipy EMU10K1 a EMUK22 jsou podle mne naprosto ideální pro hráče i muzikanty, jenom mít dobré lidi a napsat (naprogramovat) kvalitní ovladače, pánové z Creative Labs!!!